Loteria wizowa DV-2024

Przyjmowanie zgłoszeń do Loterii Wizowej edycji DV-2024 zakończyło się 8 listopada 2022. Ogłoszenie wyników losowania nastąpi 6 maja 2023 o godzinie 18:00 czasu polskiego.

Sprawdź wyniki Loterii Wizowej…

Do kolejnej edycji loterii DV-2025 będzie można się zgłaszać od 4 października 2023.

Zgłoszenie następuje wyłącznie poprzez wypełnienie formularza na oficjalnej stronie internetowej. Samo zgłoszenie jest bezpłatne, jedynie w przypadku wygranej będziemy musieli ponieść koszty. Do zgłoszenia już NIE trzeba mieć paszportu.

Zobacz oficjalną instrukcję po angielsku i po polsku. Uwaga: w razie jakichkolwiek wątpliwości należy kierować się wersją angielską.

Zobacz czy spełniasz wymagania względem uczestników loterii, zapoznaj się z informacjami jak działa program loterii wizowej USA oraz co daje posiadanie zielonej karty w USA.

Niezależnie od tego czy brałeś udział w poprzednich edycjach i czy zostałeś w nich wylosowany możesz zgłosić się w następnej. Zgłoszenia tak jak w poprzedniej edycji przyjmowane będą wyłacznie za pomocą formularza na stronie internetowej.

Zgłoszenie udziału w loterii wizowej

Zgłoszenia do Loterii Wizowej edycji DV-2024 będą przyjmowanie pomiędzy 5 października 2022 a 8 listopada 2022. Należy pamiętać, że nie jest wskazane korzystanie z usług pośredników, zgłoszenie do loterii jest bezpłatne i można je zrobić samodzielnie poprzez formularz na odpowiedniej stronie internetowej - zobacz jak poprawnie wypełnić formularz. Do formularza będziesz musiał załączyć zdjęcia w odpowiednim formacie.

Ogłoszenie wyników loterii wizowej DV-2024

Ogłoszenie wyników losowania nastąpi 6 maja 2023. Jedyną możliwością sprawdzenia wyników loterii wizowej jest formularz internetowy.

Każda wiadomość mailowa z informacją o wygranej i informacjami o wymaganych opłatach jest oszustwem. Pierwsze opłaty związane z loterią wizową trzeba będzie wykonać dopiero po ustaleniu terminu wizyty w ambasadzie USAwięcej o opłatach związanych z loterią wizową.

Interview w ambasadzie

Musi nastąpić pomiędzy 1 października 2023 a 30 września 2024 – jego termin jest ustalany indywidualnie i zależy od przyznanego nam po wylosowaniu numeru CN oraz od tego jak szybko odeślemy dokumenty po otrzymaniu informacji o wygranej.

Przed rozmową z konsulem niezbędne jest wykonanie badań i zrobienie wymaganych szczepień. Na rozmowie musisz posiadać również świadectwa niekaralności ze wszystkich krajów, w których przebywałeś dłużej niż pół roku.

Pierwsze przekroczenie granicy USA z wizą immigracyjną

Musi ono nastąpić nie później niż 6 miesięcy po wykonaniu badań lekarskich ponieważ wiza traci ważność po tym terminie.